Головна » Статті

Всього матеріалів в каталозі: 11
Показано матеріалів: 1-10
Сторінки: 1 2 »

18 травня в Міжнародний день музеїв до нас завітали юні таланти з Мар'янівського НВК разом зі своїм куратором Москаленко Ларисою Андріївною.
Протягом 5 років діти збирали цінну інформацію про рідне село Мар'янівку та його околиці, ходили в похід на кургани Переп'ят та Переп'ятиха, часто приходили в музей за новими знаннями та враженнями. І саме в цей день, коли кропітка праця була завершена, школярики поділилися радісною подією з працівниками музею - провели віртуальну подорож місцями, які вони відвідали і, які так дорогі їхньому серцю. 
Дуже вдячні їм за їхні старання. Бажаємо їм нових успіхів та ідей для подальшої роботи.

Новини | Переглядів: 268 | Додав: kozlovskii | Дата: 22.09.2017 | Коментарі (0)

28 березня відбулася урочиста подія присвячена відкриттю меморіальної доски І.С. Козловському на території Михайлівського Золотоверхого монастиря.
В цей день зібралися не байдужі люди до світлої пам’яті та творчості Івана Семеновича.
Близько 10 років він провів у стінах цього монастиря. Разом з старшим братом Федором тут і жив , і навчався. Улюбленими предметами Івана були історія та Закон Божий. Саме звідси – з дитячих років йшла вокальна школа Козловського, прекрасне знання церковної служби та співу. 
З вірою в серці Іван Семенович прожив все своє подальше життя. Багато та часто молився. Молився перед виходом з дому і після повернення. Молився просто так, навіть без видимих на те причин. Найчастіше його молитва була короткою: «Дай мені Боже довго жити і добре співати». Це був тяжкий тягар – зберегти голос до старості, але йому це вдалося. Бог почув його молитви…
«Воздавая дань ушедшему из жизни, мы тем самым продливаем его жизнь» - часто повторював Співак…

Пам'ятні події | Переглядів: 270 | Додав: kozlovskii | Дата: 22.09.2017 | Коментарі (0)

28 лютого 2017 р відбулося засідання комісії екології та духовного розвитку районної ради "АШКО" дітей Васильківщини на базі Мар'янівського НВК. Темою засідання було "Використання можливостей дитячо-юнацьких об'єднань для посилення ролі громадянського, екологічного й духовно-морального виховання".
Після семінару гості відвідали музей-садибу І.С.Козловського і поринули у світ видатного тенора. Діти-лідери та педагоги-організатори прослухали та відчули силу знаменитого голосу Івана Семеновича. Поринули у спогади про життя та творчість Співака. Почули розповідь про роль Івана Семеновича у створенні музичної школи у селі Мар’янівка та про його особливе ставлення до дітей. В одному із останніх інтерв’ю його запитали: «Про що Ви мрієте?». Він відповів: «Я мрію виховувати дітей в музичному сільському інтернаті». Діти, які співали з Козловським були дуже замкнуті, але під час спілкування з ним ставали більш відкритими та радісними, ось це – особливий дар, напевно самого Івана Семеновича. Вони приїжджали в Москву, вони співали в Великому театрі, вони співали в Великому залі Консерваторії. Але Іван Семенович був вимогливим, дуже. Вимогливим до себе, вимогливим і до партнерів. Тому він був так же професійно вимогливим до дітей. Але це ніколи не носило особистого характеру. Мабуть, діти це дуже добре відчували і йшли на це з великою віддачею.
Іван Семенович своїм особистим прикладом хотів показати дітям відношення до мистецтва, відношення до хору. Він мріяв, щоб із цих маленьких людей, які з ним спілкуються , співають, виступають, проросли ті добрі, прекрасні зерна, які він все життя сіяв. 
Хочеться вірити, що і в наш нелегкий час ХХI століття, наші діти виростуть свідомими громадянами та геніальними творцями чогось прекрасного. Незалежно від того яким шляхом вони підуть...

Новини | Переглядів: 314 | Додав: kozlovskii | Дата: 22.09.2017 | Коментарі (0)

Місяць жовтень став прекрасною осінньою порою як для працівників "Меморіального музею-садиби І. С. Козловського" так і для наших відвідувачів - з Адміністрації Президента України, гімназії "Міленіум" №318 м. Київ, НМУ ім. Богомольця, КП "Зеніт". Колектив Музею вдячний вам за те,що не обминаючи увагою наш музей ви допомагаєте нам зберегти світлу пам'ять Івана Семеновича Козловського – геніального сина України, життя і творчість якого – приклад високого служіння на благо творення людської душі, душі народної через вічну правду і гармонію народної пісні, яку Співак возніс на рівень всесвітнього звучання як святиню.Разом ми бережемо той вогник істинного мистецтва і передамо його незгаснувшим наступним поколінням. Це наш спільний обов"язок дбати про красу землі, чистоту душі та берегти пам’ять про талантів, яких українська земля нам подарувала.

Новини | Переглядів: 296 | Додав: kozlovskii | Дата: 22.09.2017 | Коментарі (0)

Приїзд родини Івана Семеновича на малу Батьківщину у родинне гніздо. 

На фото забражені: правнук Івана Семеновича - Іван., правнучка Івана Семеновича - Софія, онука Івана Семеновича - Анна і молодша донька - Івана Семеновича - Анастасія.

Пам'ятні події | Переглядів: 271 | Додав: kozlovskii | Дата: 22.09.2017 | Коментарі (0)

Легенда українського кіно Лариса Кадочникова, режисер та керівник Мистецько-концертного центру ім. Івана Козловського Тетяна Зозуля разом з молодими талановитими вокалістами віддали шану неперевершеному тенору Івану Козловському в день його світлої пам"яті в батьківській хаті.

Фото Анатолій Федорців.

Пам'ятні події | Переглядів: 306 | Додав: kozlovskii | Дата: 22.09.2017 | Коментарі (0)

У Мар'янівці 24 березня 1900 року народився видатний співак XX століття, Народний артист СРСР(1940р.), лауреат Державних премій СРСР (1941,1949 рр.), Народний артист України та Росії, лауреат Шевченківської премії (1990р.) Іван Козловський. У селі Мар'янівка минуло раннє дитинство Козловського. У сім з половиною років батьки віддали Івана на навчання до Києва у церковну школу при Свято-Михайлівському монастирі. Рідкісні природні дані та хоровий спів у Софіївському соборі були першими кроками у велике мистецтво.

Іван Семенович Козловський | Переглядів: 382 | Додав: kozlovskii | Дата: 07.09.2017 | Коментарі (0)

 

У сім з лишком років батьки віддали Івана на навчання до церковної школи при Свято-Михайлівському монастирі. Церковний спів у складі хору хлопчиків у Софіївському соборі, у Лаврі став, за словами знаменитого тенора, основою основ його вокальної школи і його духовності. Навчався у 1917-1919 рр. у Київському музично-драматичному інституті ім. М. Лисенка(клас О.Муравйової). Співав у хорі О.Кошиця зі старшим братом Федором, який разом з капелою виїхав на гасторолі до Європи у 1920 році і не повнернувся як і всі хористи з їхнім керівником. 
Під час громадянської війни керував хором у своїй армійській частині (інженерно-будівельні війська), що стояла в Полтаві, співав у вокальному квартеті під орудою О. Свєшнікова. 
У 1922 році дебютував у партії Фауста ("Фауст" Гуно) на сцені Полтавської опери, де співав до 1923 року. У 1223-1924 рр.- соліст Харківського, 1924-1926 рр.-Свердловського театрів опери та балету. В 1926 році був запрошений до Великого театру у Москві, де співав до 1954 року.
І.С. Козловський володів надзвичайно красивим голосом світлого сріблястого тембру, широкого діапазону з вільним верхнім регістром. Його виконанню були властиві емоційність, щирість і теплота звучання, майстерність сценічного перевтілення, філігранне фразування. Уславлені партії Івана Козловського: Петро ("Наталка-Полтавка"Лисенка), Андрій ("Запорожець за Дунаєм" Гулака-Артемовського), Андрій ("Катерина" Аркаса), Ленський ("Євгеній Онєгін" Чайковського), Берендей ("Снігуронька" Римского-Корсакова), Володимир Ігорович ("Князь Ігор"Бородіна), Дубровський ("Дубровський" Направника), Індійський гість, Моцарт, Звіздар ("Золотий півник", "Моцарт і Сальєрі", "Садко" Римського-Корсакова), Фауст, Ромео ("Фауст", "Ромео і Джульєтта" Гуно), Лоенгрін ("Лоенгрін" Вагнера), Альфред, Герцог ("Травіата", "Ріголетто" Верді), Альмавів ("Севільський цирюльник" Росінні), Орфей ("Орфей і Еврідіка" Глюка). Особливою психологічною глибиною та сценічною довершеністю вирізняється у виконанні митця партія Юродивого з опери "Борис Годунов" Мусоргського.
І.С. Козловський був засновником і художнім керівником концертного Ансамблю опери (1938-40 рр.), де поставив опери "Вертер" Масне, "Орфей і Еврідіка" Глюка, "Паяци" Леонковало. Прагнув створити оперу-концерт. Сценічною майстерністю і високим артистизмом позначене його виконання творів композиторів Глінки, Даргомижського, Чайковського, Рахманінова, Бетховена, Шуберта, Шумана, Ліста. Блискучий знавець української класичної народної музики. Широко пропагував творчість Лисенка, Степового, Стеценка, Аркаса, Гулака-Артемовського, українські народні пісні. Репертуар Козловського І. С. становить близько 500 творів.

Іван Семенович Козловський | Переглядів: 389 | Додав: kozlovskii | Дата: 07.09.2017 | Коментарі (0)

Музей-садиба Івана Козловського потопає у різнобарв'ї мальв, які веселим вінком обгорнули білу хатину під солом"яною стріхою, а далі розбіглися між яблунями аж до берега, а ще далі - лугове пишнотрав'я і таємничі верби над водою. Отака мальовнича казка в центрі села, ніби в іншому часі та вимірі. А коли з хати лине голос нечуваної краси, легко злітає над мальвами, над садом і зливається з синім небом, здається, що сонячний промінь гаряче пронизує душу до сліз, до радісного щему любові до усього живого на землі. Здається, що за якусь мить на порозі виросте міцна і грандіозна постать маестро, який у свої 90 вражав витонченістю жестів, філософською глибиною думки, свіжістю і молодістю чаруючого голосу.

 

Музей-садиба | Переглядів: 345 | Додав: kozlovskii | Дата: 07.09.2017 | Коментарі (0)

У музеї експонуються безцінні світлини, особисті речі видатного митця, цікавий етнографічний матеріал, кіно - та відео матеріали про незабутні зустрічі з Іваном Семеновичем у рідній Мар'янівці, а головне - звучить його голос у раритетних записах 1945-1975 років. Години, проведені у цьому місці, звільняють від фальшивої суєти. насичують розум і душу світлою енергією краси і гармонії. Як благословення, як камертон світосприйняття ще довго-довго звучатиме у кожній клітині єства Голос, який неможливо забути.

Музей-садиба | Переглядів: 325 | Додав: kozlovskii | Дата: 07.09.2017 | Коментарі (0)

1-10 11-11